Human DesignHayvanlar kendi doğalarına uygun yaşarlar. İnsanların kendi doğalarını keşfetmeye ihtiyacı vardır. Eğer bu keşif gerçekleşmezse insanlar kendi seçtikleri hayatı değil, onlara sunulan hayatı yaşamak zorunda kalırlar. Bu nedenle boşluk, tatminsizlik ve mutsuzluk hissederler. Human Design Sistemi bir kişilik analiz sistemidir. Human Design, sizden bir şeye inanmanızı istemez. Sizi yaşamı dönüştüren bir deneyime davet eder. Kendinizi, kendiniz gibi yaşayabilmenizi sağlayacak pratik araç ve bilgileri sunar. Bu sistem sizin doğum anınızdan itibaren nasıl bir kişi olmaya programlandığınızı göstermektedir. Gerçekten KİM olduğunuzla ilgili size çok net bilgiler vermektedir.

Bu sistemle hangi mekanizmaları kullanarak karar almanız gerektiğini, güçlü yönlerinizin ve etkiye açık yönlerinizin neler olduğunu keşfedebilirsiniz. Bilinçaltınızı ve genetik mirasınızın hangi tarihten itibaren sizde etkili olduğunu ortaya çıkaran bu sistemle dünya üzerindeki profilinizi de öğrenebilirsiniz.

Human Design Analizi Klinik Psikolog Pınar Or tarafından yapılmaktadır. Pınar Or bu eğitimi Amerika'da Chetan Parkyn'den almıştır.

Yaşam KoçluğuGelişen teknoloji ve rekabetçi yaşam koşulları gün geçtikçe bizleri daha da yalnız, stresli ve zor bir hayata itmekte. Bazen herşeyin üstümüze geldiğini, kaybolduğumuzu hisseder mutlu muyum diye sorarız kendimize. Kimi zamansa zamanın akıp geçtiğini oysa daha yaşamak istediğimiz ne kadar çok şey olduğunu düşünür hayıflanırız. Hedeflerinize odaklanıp zorluklarla mücadele etmekte sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Kim bilir belki de hala keşfedilmeyi bekleyen gizli bir potansiyeliniz var. Hayal kurmak bile sizi korkutuyor mu yoksa? Sizin için doğru mesleğin ne olacağını karar veremiyor musunuz? İşyerinde kendinizi yeterince değerli hissedemiyor musunuz? Ömrümün sonuna kadar bu işi yaparak mı geçireceğim diye kaygı mı duyuyorsunuz? Bazı insanlarla sürekli olarak çatışma mı yaşıyorsunuz?
Eğer bu soruları zaman zaman kendinize soruyorsanız bir koç size yardımcı olabilir.

• Gerçekten istediklerinizi elde etmenize odaklanmak
• Stresle başa çıkabilmek
• Tatmin edici bir iş – yaşam dengesi kurabilmek
• Özgüven kazanma ve kendine değer verme
• Hedef ve amaçlarınızı içeren bir yaşam planı oluşturmak ve harekete geçmek
• İletişim becerilerinizi geliştirmek vb. konularda koçluk desteği alarak yaşam tatmininizi yükseltebilirsiniz.


Spiritüel KoçlukÇeşitli teknikler kullanılarak beden, zihin ve ruhsal arınma çalışmalarını içerir.

EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği):
Bu teknik duygusal, bilişsel ve davranışsal problemlerin ortadan kaldırılması için uygulanır. EFT tekniği ile vücudun meridyen noktalarına hafif basınç uygulanır ve kişinin negatif enerji bloklarının açılması sağlanır. Enerjimiz sürekli ve düzgün aktığında hem zihinsel hem duygusal hem de davranışşal olarak sağlıklı oluruz. Fakat yaşadığımız olaylar, günlük stres, kayıplar, bastırdığımız duygular enerjimizin düzgün akmamasına sebep olur ve bu da bizde psikolojik ve fiziksel rahatsızlıklar yaratır. EFT tekniğinde olumsuz duyguya odaklanılır ve enerji kanallarının uç noktalarına kısa vuruşlar yapılarak buralardaki enerji tıkanıklıkları giderilir. Böylelikle kişinin olumsuz duygularından arınıp rahatlaması sağlanır.

Odaklanma Teknikleri: Beynin doğru frekansta öğrenmesini sağlayan odaklanma teknikleri; gevşeme, motivasyon artırma ve istenilen hedefe ulaşmada yüksek başarı sağlamaktadır. Bu teknikler;

• Stresle baş etmede
• Problem çözmede
• Yaratıcılığı geliştirmede
• Bellekteki bilgiyi çağrıştırmada
• Konsantrasyonu ve motivasyonu artırmada kullanılmaktadır.

Meditasyon: Sözcük anlamıyla birçok Batı dilinde “derin düşünme” anlamına gelen terim, mistik anlamıyla, sözlüklerde, “kişinin iç huzuru, sükunet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme tekniklerine ve deneyimlerine verilen ad” olarak tanımlanır.

Melek Koçluğu: Bu çalışma meditatif yöntemler içerir. Geçmişi şifalandırma, geçmişle bağları kesme, bugünkü yaşama bolluk ve bereketi çekme çalışmaları yapılmaktadır.